У здоровому тілі – здоровий дух

У здоровому тілі – здоровий дух

Ще нещодавно ми кепкували з американців чи європейців, які за будь-якої погоди щоранку бігають труськом або неодмінно відвідують спортзали та фітнес-центри. Нині заняття спортом і для деяких наших співвітчизників стали усвідомленою потребою не лише задля здорового способу життя, покращення його якості, а й певною умовою виживання, безперечною необхідністю. Адже темп життя набирає таких обертів, що впоратись із ним може тільки витривалий організм. Заохотити більше українців до рухової активності прагнуть фахівці Київського міського центру здоров’я. 

З роботою опорно-рухового апарату тісно пов’язане функціонування регулювальних систем нашого організму, тобто нервової, ендокринної, а також систем, що здійснюють пластичне й енергетичне забезпечення – серцево-судинної, дихальної, травної. Отже, належна рухова активність є необхідною передумовою збереження здорового стану внутрішніх органів та організму загалом. 
Між тим, м’язова активність людини протягом останніх десятиліть значно скоротилась, що призвело до появи цілої низки поширених неінфекційних недуг, котрі мають характер епідемії: ішемічної хвороби серця, гіпертонії, атеросклерозу, судинних захворювань мозку, цукрового діабету тощо. 

Негативний вплив гіподинамії відчувають зараз не тільки дорослі, а й діти, тому спостерігається молодшання традиційно старечих хвороб. 

Усеукраїнське опитування населення стосовно рухової активності показало, що лише троє зі ста громадян України мають достатню для зміцнення здоров’я рухову активність, для 6% респондентів характерне помірне зайняття спортом, а в кожного третього з опитаних була низька активність оздоровчого спрямування. 
Обстеження школярів, яке здійснюють згідно з програмою «Школяр» районні Центри здоров’я, свідчить, що вже впродовж близько 15 років рівень здоров’я учнів істотно не змінюється, залишаючись украй незадовільним. 

А проте, кожна родина мріє бачити своїх чад здоровими, щасливими й освіченими. Але як зробити процес навчання цікавим, захопливим, відповідним віку та безпечним для здоров’я дитини? Для того, щоб оптимізувати процес навчання, зробити його легким, необтяжливим, Київський міський центр здоров’я пропонує впровадити в навчальних і дитячих закладах універсальну, доступну для дорослих і дітей різного віку виробничу гімнастику. Мова йде про спіральну гімнастику. Чому саме спіральну? Чим вона відрізняється від уже відомих? Професор Сеульського університету Пак Чже Ву описав спіральну енергетичну систему людини кілька років тому. 

Якщо в спіральному руслі людини виникають «затори», це викликає захворювання ментальної, емоційної та фізичної сфер. Для того, аби уникнути цих проблем, слід спірально скручувати (твістувати) всі частини тіла. Але ефективніше виконувати запропоновану професором Пак Чже Ву спіральну гімнастику. Вона має свій унікальний дизайн, нескладна у виконанні й рекомендується для дітей та їхніх батьків, а також для педагогів, викладачів. Ця гімнастика побудована таким чином, що відбиває порядок появи фундаментальних сил Усесвіту. Розробки професора впроваджені й успішно застосовуються в міжнародних програмах відновлення здоров’я, а в Індії – на рівні державних освітньо-оздоровчих програм. На кафедрі спортивної медицини та санології НМАПО імені П.Л.Шупика ведеться наукова діяльність із цієї тематики. 

Практика роботи КМЦЗ з дитячими закладами виявила високу гармонізувальну психосоматичну дію простих у виконанні вправ. Знижується захворюваність, зникає втома, оптимізується процес навчання та підвищується його якість. Комплекс вправ має 64 рухи й виконується протягом 2 хвилин. На великій перерві всі учні, вчителі разом з директором можуть залюбки виконувати тричі комплекс спіральної гімнастики. Лікар-санолог Олена Володимирівна Богатиренко провадить навчання колективів освітніх закладів комплексу описаних оздоровчих вправ та клубну роботу в Київському міському центрі здоров’я. 

"Вечірній Київ"

Вернуться к списку

09.09.2010 12:16
Печатная версия


0

всего
голосов    


  Комментариев (0)


Комментарии отсутствуют